2.díl a 3.díl

25.06.2012 13:53

Když zjišťuje, že se k sultánovy nedostane, šílí vztekem a je ochotná provést cokoli. Nahněvanou ji přivedou zpět do harému, kde se stává terčem posměchu a schyluje se k polštářové bitvě. Ráno kvůli všude ležícímu peří, si velmi nahněvají Nigar kalfu, která Alexandru velmi ostře pokárá a přikáže jim úklid, a že pravděpodobně nedostanou jídlo až do večera.

Ale Alexandra není jediná, která se zmítá hněvem. Sultán se na ni velmi těšil, ale i když se objevila místo ní jeho žena, už ze slušnosti by společnou noc s ní neodmítnul. Ale byl rozhodnut, že jí nedá prsten, kterým byla uchvácena, zalhal, že jí zatím není hoden. Ibrahimovi přikázal lépe strážit jeho komnatu a hosty, kteří by měli nebo neměli vstupovat do jeho komnaty. Vztek pocítí aji Valide s Mahidevran. Sultán na svou matku vyjede, že nechce aby mu někdo řídil jeho život a Valide poté promluví s Mahidevran, co a proč mu řekla, že byl tak nahněvaný.

Ale ani sultán nemá věčně špatnou náladu, už proto, že má krásného syna a navíc, si hodlá Alexandru pozvat na další noc. Děvčata uklízející harém svádějí jejich dřinu na Alexandru, která však místo potrastání přisnějšího, má jít k sultánovi znovu. Štěstí se jí snaží překazit ostatní dívky, říkajíc ji, že tam opět bude Mahidevran, ale ani to by nedokázalo ještě arogantnější Alexandře pokazit dnešní noc. Mezitím se na malém večírku, pořádajícím Valide, dozvídají společně s Mahidevran o dnešní sultánově návštěvě. Alexandra znovu sultánovi omdlévá do náruče, a jakmile je položena na jeho lože, snaží se vysvětlit, že za to může nedočkavost ze společného shledání. Sultán, zalíbený v její odvaze se společně s ní oddává svým vášním po celou noc. Dokonce spolu zůstávají i další den i noc, čemuž samozřejmě nechtějí ostatní dívky věřit. Že sultán Sulejman si oblíbil zrovna ji, vzpurnou, arogantní, nepolepšitelnou a namyšlenou krymskou konkubínu, kterou dokonce pojmenoval Hurrem - ,,Ta, která činí šťastným". Mahidevran se chce další noc vydat k sultánovi, ještě ale neví, že tam je Alexandra. Její čtvrteční noc, která má patřit jen jí a jejímu muži ji pokazí její služebná, přinášejíc tu zprávu o jeho dnešní konkubíně.  Ta se navíc stává oblíbenkyní.

Mahidevran se chce pomstít a skvělá příležitost se naskytne na oslavě v harému. Začne jí oslovovat Alexandro, i když moc dobře zná její nové jméno. Kdo by s Hurreminou povahou se ocitl v této situaci, neudržel by se a to taky Hurrem udělala. Urazila ji, jako kdyby zapomněla, kdo je ona a kdo zase Mahidevran. Valide, přihlížející a stojící za svou snachou, je ochotna ji potrestat za tu drzost, a tak ji zavře v žaláři, kde se její myšlenky opírají jen o toho jediného, kterého v životě nejvíc miluje. K jejímu štěstí sultána uchvátila natolik, aby si ji pozval i nějakou další noc. Samozřejmě, že Sumbul vše svému vládci vypověděl, o trestu, vězení a Validem ale ani to nezabránilo aby jejímu osvobození. Když se sultán podíval na zuboženou Hurrem, projela jím lítost a přikázal uzdravit ji za každou cenu, protože tam byla bez vody po několik dní. I Valide se brzy dozvídá o včerejší události, a proč k ní její syn nepřišel jako každé ráno. Hněvá se za potrastání jeho oblíbenkyně. Sultán dá své lásce jako odškodné prsten, po kterém toužila Mahidevran, který byl s velikým smaragdem a vyrobil ho sám sultán.